Изпрати новина За контакти

НОВИНИ 09:44
« Обратно
Две квоти на берковски деца за Тополино

На 05.01.2012 г. на Витоша местността Платото се проведоха първите за сезона състезания, които са и квалификации за световно първенство за юноши до 15 години – Тополино в Италия. Участваха всички клубове от страната, които развиват ски, както и клубове по биатлон и ски ориентеране с най-доброто което разполагат.
Берковският клуб по ски участва с най-добрите си състезатели Христина Иванова, Мирослав Каменов, Борислав Велков, Асен Стефанов и Светлин Райков в четири възрастови групи.Състезанието беше от две дисциплини - класика и свободен стил с прекъсване. На класиката Христина Иванова е първа при девойките, Миро Каменов и Борислав Велков са втори и трети при юношите. Асен стана четвърти при момчета старша, а Светлин, които е абсолютен фаворит при момчета младша изпусна първия старт, с което загуби право да участва и на свободния стил. Това го лишава от възможността да пътува за световно първенство за юноши до 15 години в Италия. На свободния /скатинг/ стил Христинка стана втора. Мирослав също е със сребро, а Борислав Велков е четвърти при юношите. Боби, който за пръв път участва при по големите през миналата година, е абсолютен шампион на България и носител на купа „България” в по-долната възраст.
Асен Стефанов остана пети при момчета старша. Липсата на средства не позволи на състезателите да направят задължителната официална тренировка на 04.01 за опознаване на пистите, а липсата на транспорт не ни позволи да заведем и други наши състезатели.
Така като крайна равносметка квоти за Италия спечелиха Христина Иванова и Мирослав Каменов. Те пътуват на 18 януари за Вал де Фиеме, най-големият ски център по северни дисциплини на Апенините.
Състезанието е престижно и обикновено се излъчва но Евро спорт и РАИ Уно. Участват юноши от цял свят, повече от 180 участници само в една възраст.
Това е 29-то издание на престижното младежко състезание, а берковският отбор участва за девети път от 1991 г. Нашият отбор има и спечелени медали, а постиженията на Биляна Костадинова и Иван Младенов са включени в златната книга, издадено от Марио Фелицетти през 2008 г.. Той е основател на игрите и коментатор за РАИ Уно и в момента.

09 Януари 12, 09:44